top of page
izmedju-dana-i-noci-zillion-film-6.jpg

22.

VSETÍNSKÝ FILMOVÝ MARATON

28.–30. srpna 2020

Mezi dnem a nocí

Oficiální česká distribuční premiéra filmu

28. 8. 2020, 23:40 hodin

Između dana i noći

drama, povídkový, válečný

Černá Hora, Srbsko 2018

Délka: 77 min
Režie: Andro Martinović

Scénář: Andro Martinović 

Produkce: Ivan Đurović

Koproducenti: Lazar Ristovski, Andro Martinović

Hudba: Nemanja Bečanović, Slobodan Trkulja

Střih: Andrija Zafranović

Kamera: Rade Vladić

Hrají: Lazar Ristovski, Tihomir Stanić, Srđan Grahovac, Marko Baćović, Jovan Krivokapić, Dubravka Drakić, Danica Ristovski, Mišo Obradović, Mirko Vlahović a další

Formát: DCP

České titulky v obraze

 

Konec 2. světové války, pád Berlínské zdi a občanská válka.Tři povídky o otcích a synech na pozadí zlomových historických událostí.

První povídka nás zavede na konec 2. světové války do času, kdy se svět rozdělil na Východ a Západ. Černá Hora se vydala v rámci Jugoslávie pod vedením Josipa Broze Tita socialistickou cestou. Do vesnice kdesi v černohorských horách přijíždí skupina partyzánů, aby zvěstovala vítězství nad fašisty a zúčtovala se zrádci. Otec a jeho syn jsou partyzány postaveni před krutou volbu.

 

Mako Bačović a Srđan Grahovac

Ve druhém příběhu se dostaneme do okamžiku, kdy padla Berlínská zeď. Na letišti v Titogradu (dnešní Podgorici) nocuje skupina cestujících, kterým byl zrušen noční let do Německa. Mezi nimi je i otec, který se těší domů, kde na něj čeká jeho malý syn. Jako talisman pro štěstí s sebou nosí nefunkční pero. Když s překvapením zjistí, že pero píše, dostane zlou předtuchu...

Poslední část filmu spadá do období po válce v Jugoslávii v devadesátých letech, ve které starší manželé ztratili jediného syna. Jeho ostatky se nikdy nenašly, a tak po nich otec pátrá. Z několikaletého pátrání je již unaven, kvůli své ženě, která je psychicky na dně, v něm ale stále pokračuje. Když ztratí všechnu naději, že svého syna najde, odhodlá se k zoufalému činu.

Trailer (CZ)

O režisérovi

bottom of page