top of page
gu6.jpg

22.

VSETÍNSKÝ FILMOVÝ MARATON

28.–30. srpna 2020

Guča!

28. 8. 2020, 19:10 hodin

Před filmem proběhne slavnostní zahájení festivalu

Guća!

komedie, hudební

Srbsko a Černá Hora, Bulharsko, Německo, Rakousko 2006
Délka: 88 min
Režie: Dušan Milić

Scénář: Dušan Milić

Produkce: Emir Kusturica, Stefan Kitanov, Goran Radaković, Thanassis Karathanos, Karl Baumgartner, Josef Aichholzer

Hudba: Dejan Pejović

Kamera: Petar Popović

Hrají: Marko Marković, Mladen Nelević, Aleksandra Manasijević, Nenad Okanović, Slavoljub Pešić, Olga Odanović, Svetislav Pešić, Nikola Pejaković a další

Formát: digitální kopie

České titulky v obraze

Aby si mladý romský trumpetista Romeo mohl vzít srbskou dívku Julijanu, musí na festivalu balkánských dechovek v Guči zahrát lépe než její otec.

 

Mladá dívka Julijana, dcera nejlepšího srbského trumpetisty Satchma Trandafiloviće, se zamiluje do Romea, nadějného muzikanta romského orchestru Sandokhans Tigers. Satchmovi se nezamlouvá Romeův původ, a proto se vehementně snaží mladé milence rozdělit. Své rodině ovšem slíbí, že překoná rasistické předsudky, pokud na nadcházejícím trumpetovém festivalu v Guča bude Romeo hrát lépe než on. Mladý trumpetista se rozhodne bojovat o svou lásku a pokusí se o nemožné – pokořit nepřemožitelného Satchma. Klasická lovestory kusturicovského ducha s poetickou atmosférou srbského venkova je podbarvená živoucími balkánskými melodiemi v podání známých kapel Boban and Marko Marković Orchestra a Dragan Ignjić Orchestra.

 

Zdroj: Febiofest

Trailer (české titulky)

O režisérovi

 

 

 

bottom of page