top of page
ni na 5.jpg

22.

VSETÍNSKÝ FILMOVÝ MARATON

28.–30. srpna 2020

Ani na nebi ani na zemi

29. 8. 2020, 13:40 hodin

Ni na nebu ni na zemlji

drama

Federální republika Jugoslávie 1994
Délka: 104 min
Režie: Miloš ´Miša´ Radivojević

Scénář: Dušan Jelić

Produkce: Bojan Maljević, Slobodan Jočić

Hudba: Momčilo ´Bajaga´ Bajagić

Kamera: Radoslav Vladić

Hrají: Svetozar Cvetković, Bojana Maljević, Branislav Lečić, Zoran Cvijanović, Dragan Nikolić, Aleksandar Berček, Dragan Jovanović, Sonja Savić, Bogdan Diklić, Momčilo Bajagić, Maja Sabljić a další

Formát: digitální kopie

České titulky v obraze

 

Tři přátelé se v době občanské války v Jugoslávii snaží dát svému životu smysl a perspektivu. Každý z nich na to jde jiným způsobem.

Příběh tří přátel se odehrává v Bělehradě v době občanské války v Jugoslávii. V tomto čase, kdy se zdá, že je vše ztraceno a nikoho nečeká nic dobrého, se každý z nich snaží svým způsobem dát svému životu smysl a perspektivu. Mladý architekt Nikola, bývalý závodník na motorových člunech, nemůže získat legální práci, a tak pracuje na černo pro souseda a jeho bláznivou ženu. Pop dělá nejrůznější drobné kšefty, často za hranicemi zákona, a Stole si krátí čekání na vysněné místo asistenta na fakultě hazardem. Mnoho času tráví spolu a vzájemně si dodávají sílu a naději. V jedné chvíli se vše konečně začíná obracet k lepšímu, jejich štěstí ale zmaří nečekaný brutální čin. Náhlá smrt jednoho z nich připraví pozůstalou dvojici o chvilkovou iluzi, že se v jejich zemi, v přítomnosti zdeformované sankcemi, násilím, vlnami nacionalismu, a divokou ekonomickou transformací, dá žít normální život.

Písnička z filmu: Bajaga - Ni na nebu ni na zemlji

O režisérovi

bottom of page